Manisa Osgb ve Manisa İş Güvenliği Firmaları

Manisa Osgb ve Manisa İş Güvenliği Firmaları

OSGB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kelimelerinin kısaltmasıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve 29 Aralık 2012 tarihli ve 28512 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği düzenlemesiyle iş hayatına girdi. İzmir OSGB firmaları da bakanlığın iznini aldıktan sonra İzmir’deki işletmelere hizmet vermeye başladılar.

Osgb işletmelere hizmet sağlayabilmek için bazı asgari şartları taşımalıdır. Bir işyeri hekimi, bir iş güvenliği uzmanı ve bir sağlık personeli Osgb firması kurabilmek için temel şarttır. İzmir iş güvenliği firmaları ve Osgb’ler sayesinde işletmelere getirilen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu, bünyesinde bu personelleri barındıran Osgb firması ile yapılan sözleşme ile ortadan kalkıyor.

İşletmedeki bu personellerin görevlerini işletme adına Osgb personeli yapıyor. Hem maddi açıdan hem de piyasa da yetişmiş personel bulma sıkıntısı açısından işletmeleri kurtarıyor. Bir Osgb sayesinde birden fazla işyerinin ihtiyacı giderilirken bir işletme de kanuni sorumluluğunu yerine getirmiş oluyor. Bu sayede iş kazalarının önlenmesi olursa bile can ve mal kaybı olmaması için alınması gerekli tedbirler daha rahat alınacaktır. Gereksiz prosedür ortadan kalkacak; patrona karşı kendini sorumlu hisseden iş güvenliği uzmanları yerine sorumluluğu sadece kanuna olan uzmanlarla işler daha rahat yapılabilecektir. Osgbler bu hizmetlerin yanında iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri, risk analizleri, portör muayeneleri, periyodik muayeneler gibi konularda da işletmelerin yanındadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi Başvurusu

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi Başvurusu

E2 Yatırımcı Vizesi ve Önemi

E2 Yatırımcı Vizesi ve Önemi

İş Güvenliği Hizmetleri Sağlayan Firmalar

İş Güvenliği Hizmetleri Sağlayan Firmalar

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir