Av Tüfekleri İçin Ruhsat Gerekli mi?

Av Tüfekleri İçin Ruhsat Gerekli mi?

Avcılığa yeni başlayacak olan bireylerin en çok merak ettiği konularında başında av tüfeklerinin ruhsat isteyip istemediği konusudur. Bilindiği üzere normal vatandaşlar herhangi bir silahı temin edeceklerinde birçok zorlukla karşılaşır. Ülkemizde nadir insanlara kişisel silah taşıma ruhsatı verilir bunlarda çok zengin iş adamlarının kendilerini korumaları adınadır.

Av tüfeklerinde olay biraz daha başkadır. Avcılık belgesi olan bireyler ilgili usülleri yerine getirdiklerinde belirlenen tüfeklerden birini temin edebilmekteler. Avcılığa merak salmış birinin doğrudan yivsiz tüfeklere odaklanmasının nedeni daha hızlı ve daha kolay işlemlerin tamamlanabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Yivli tüfeklere oranla tahribat gücünün daha az olması ve daha az zararlı olması nedeniyle çok sıkı incelemeler gerektirmemektedir.

Av tüfekleri alınacağında İl Emniyet Müdürlüğü’ne gidilerek nasıl alınabileceği danışılabilir. Oradan sizlere gerekli evrak ve işlemler konusunda yardımcı olunacaktır. Tüfek başvuru formu doldurulup yanına bir takım evraklar ilave edilerek doğrudan başvuru yapılmalıdır. Onay belgesinin çıkmasının ardından yetkili av malzemecilerine gidilerek tüfek ve fişekleri alınabilir. Fişeklerin belirli sayılarda izni verildiğini bilmenizi isteriz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Ürünleri

Iqos Ürünleri

Enerji Tasarrufu İçin Metpor Mantolama Sistemleri

Enerji Tasarrufu İçin Metpor Mantolama Sistemleri

Mutfak Ekipmanları Nereden Alınır?

Mutfak Ekipmanları Nereden Alınır?

Antinbakteriyel Seramik Cephe Kaplama

Antinbakteriyel Seramik Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir